drive_etaAraç Al   sellAracını Sat
blog

OTONOM SÜRÜŞ

Otonom sürüş heyecan verici gelecek fırsatları sunuyor.

1) Daha fazla güvenlik ve konfor.

İnsan hatasından kaynaklanan kazalar gelecekte otonom sürüş ile azaltılabilir. Yoğun trafikte ve yorucu durumlarda sürücünün üzerindeki yükü alabilir.

2) Kendiniz için daha fazla zaman.

Otonom sürüş sayesinde normalde direksiyon başında geçirdiğiniz zamanı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bu sayede araçlar gelecekte aynı zamanda çalışmak, okumak veya uyumak için size her zamankinden daha fazla özgürlük sunan özel bir dinlenme alanı haline gelecek.

3) Otomatikleştirilmiş park hizmeti.

Vizyonumuz: Hedefinize ulaştığınızda tüm park yeri arama ve park etme aşamalarının size ihtiyaç duyulmadan, araç tarafından üstlenilmesi. Bu sayede gelecekte park etmek, kusursuz bir altyapı ile tamamen otomatikleştirilmiş bir deneyime dönüşecek.

4) Herkes için mobilite.

İster genç ister yaşlı, otonom sürüş teknolojisiyle herkes kusursuz sürüş deneyimine kolaylıkla ulaşabilecek.

5) Verimli ve çevre dostu.

Otonom sürüşün araç ve ağ iletişimiyle sağladığı planlı frenleme ve kalkış sistemi, trafik yükünü en aza indirgeyecek ve bu sayede gelecekte daha akıcı bir trafik akışı sağlanacaktır.En yeni sürüş yardım sistemleriyle otonom sürüş deneyimine yolculuk.


Mercedes-Benz Intelligent Drive, aracı sizinle birlikte düşünen bir yol arkadaşına dönüştürür. İnovatif sürüş yardım sistemleri çevreyi izler, ultrason ve radar sistemine sahip kamera ve sensörlerden gelen verilerle harita verileri ve yol bilgilerini analiz eder. Güvenliği en üst düzeye taşımak için, yolda karşınıza çıkabilecek tehlikelere, trafik sıkışıklıklarına karşı sizi ikaz ederek otomatik manevra fren sistemlerini devreye sokar.[1]


[1] Sürüş yardım ve güvenlik sistemlerimiz yardımcı tertibatlardır ve sizi bir sürücü olarak sorumluluklarınızdan kurtarmaz. Lütfen işletme talimatında yer alan hatırlatmaları ve sistem sınırlamalarını dikkate alınız.